Uzdatnianie wody

Zbiorniki do uzdatniania wody

Uzdatnianie wody to proces, który polega na doprowadzaniu zanieczyszczonej wody do stanu czystość wymaganego dla danego zastosowania, najczęściej procesu technologicznego. Przykładem uzdatniania wody na potrzeby procesu technologicznego jest jej odolejanie. Innym przykładem uzdatniania wody jest uzdatnianie wody pitnej.

Zarówno proces uzdatniania wody technologicznej, jak i wody pitnej wymaga zastosowania odpowiednich zbiorników. Zbiorniki do uzdatniania wody to rodzaj zbiorników przemysłowych spełniających określone normy.

Uzdatnianie wody z Aqua World

Aqua World to wiodący producent zbiorników z tworzyw. Jedną z naszych specjalności są kompozytowe zbiorniki do budowy stacji uzdatniania wody. W asortymencie posiadamy zarówno rozwiązania przeznaczone do zastosowań przemysłowych, jak i zbiorniki dedykowane do uzdatniania wody pitnej.

Zbiorniki do uzdatniania wody Aqua World charakteryzują się najwyższą jakością oraz doskonałymi parametrami, dzięki czemu wpisują się w oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze zbiorniki:

  • są wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, dlatego nie korodują,
  • nie wymagają przeprowadzania prac konserwatorskich,
  • nie reagują w kontakcie z wodą, dzięki czemu nie powodują fizycznego czy chemicznego zanieczyszczenia medium,
  • charakteryzują się mniejszą wagą niż tradycyjne zbiorniki stalowe, co znacząco poszerza spektrum możliwych aplikacji,
  • są odporne na uderzenia ciśnienia,
  • charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie warunków zewnętrznych, w tym szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych,
  • są projektowane i wykonywane zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, co czyni je najlepszymi dostępnymi rozwiązaniami w swojej klasie.

Zbiorniki do uzdatniania wody Aqua World posiadają wszelkie niezbędne atesty. Są bezpiecznie i komfortowe w użytkowaniu, a zastosowane do ich produkcji materiały zapewniają praktycznie bezkosztową eksploatację – podczas płukania wstecznego złoże nie niszczy powłoki wewnętrznej zbiornika, w związku z czym jej regeneracja po wymianie złoża nie jest potrzebna.