Budowa basenu

Budowa basenu - lepiej w domu czy w ogrodzie?

budowa basenu

Dom z basenem to spełnienie marzeń niejednego z nas. Jednak zanim z rodziną i przyjaciółmi będziemy mogli się nim cieszyć, czeka nas nie lada wyzwanie – jego budowa.

Budowa basenu ogrodowego to wieloetapowy proces, podczas którego będziemy musieli podjąć dziesiątki ważnych decyzji – od zlokalizowania basenu, przez jego konstrukcję, aż po wybór złoża filtracyjnego oraz materiałów wykończeniowych. Samodzielne stawianie mu czoła będzie czasochłonne i stresujące, zwłaszcza jeśli to nasza pierwsza budowa basenu w domu i na temat instalacji basenowych nie wiemy niewiele lub nic.

Budowa basenu ogrodowego z pomocą eksperta

Budowa basenu w ogrodzie to tak złożone przedsięwzięcie, że już na etapie podejmowania pierwszych decyzji nieoceniona okazuje się pomoc eksperta, który będzie służyć pomocą i radą.

AQUA WORLD – ekspert do Twojej dyspozycji

Nasza firma od lat z sukcesami projektuje i wykonuje instalacje basenowe na potrzeby klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Budujemy baseny ogrodowe oraz baseny zamknięte. W swoim portfolio mamy dziesiątki realizacji, co przekłada się na wieloletnie doświadczenie oraz doskonałą znajomość rynku. Z naszą pomocą budowa basenu w ogrodzie będzie łatwa i przyjemna, a jej efekt zadowoli nawet najbardziej wymagających członków rodziny.

Jak działamy?

Czy wiesz, że?

Budowa basenu w domu jest możliwa nawet jeśli pierwotny projekt domu nie przewidywał basenu wewnętrznego.

Budowa basenu w ogrodzie to inwestycja. Powinna być przemyślana i dobrze zaplanowana, dlatego wszelkie prace rozpoczynamy od określenia potrzeb i oczekiwań Klienta i ich konfrontacji z warunkami technicznymi. Jest to szczególnie istotne w przypadku basenów wewnętrznych w domach, których pierwotny projekt nie przewidywał budowy basenu. Budowa basenu w domu nie zawsze jest możliwa lub opłacalna, dlatego przed przygotowaniem projektu omawiamy z Klientem różne alternatywy i wybieramy tę, która najlepiej spełnia oczekiwania Klienta, także w zakresie planowanych prac budowlanych.

Kiedy już najlepsza alternatywa zostanie wybrana przystępujemy do przygotowania projektów. W praktyce budowa basenu ogrodowego wiąże się z koniecznością przygotowania co najmniej kilku projektów, które w całość spina projekt wykonawczy. W projekcie wykonawczym zawarte są wszystkie informacje dotyczące rodzaju basenu - baseny ogrodowe mogą przybierać postać tradycyjnych basenów murowanych, basenów ze stali nierdzewnej, zbiorników z tworzyw sztucznych, a także innowacyjnych basenów BioDesign Pools umożliwiających tworzenie linii brzegowej o dowolnym kształcie – wykorzystywanych materiałów budowlanych i wykończeniowych, systemów filtracji, a także instalacji wodno-kanalizacyjnej umożliwiającej wygodne napełnianie i opróżnianie basenów. Na tym etapie pomagamy Klientom w wyborze najoptymalniejszych rozwiązań – od rodzaju basenu, aż po wybór najbardziej efektywnego złoża filtracyjnego. W naszych projektach wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne instalacje i system, które pozwalają na ograniczenie kosztów eksploatacyjnych basenu do absolutnego minimum.

Ostateczne zatwierdzenie projektu to dla nas znak, że rozpoczyna się faktyczna budowa. W zależności od pory roku, rozmiaru basenu oraz jego rodzaju i zastosowanych materiałów budowlanych budowa basenu ogrodowego może trwać nawet kilka miesięcy. To długo, ale sztuczne przyspieszanie tego procesu może prowadzić do późniejszych awarii, które mogą utrudnić lub nawet uniemożliwić eksploatację basenu.

Planujesz budowę basenu?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.